Gyakran ismételt kérdések

Mi az a MakerSpace?

A MakerSpace egy olyan alkotóműhely, ahol középiskolás diákok gyakorlati foglalkozások keretében mélyíthetik el a természettudományok terén szerzett elméleti tudásukat.

MakerSpace alkalmainkon az elméleti biológia, kémia, fizika, matematika és informatika oktatást egészítjük ki, a részt vevő diákok robotot építhetnek, drónt röptethetnek, eszközöket programozhatnak, tapasztalatot és élményeket szerezhetnek gyártási folyamatokkal, műszaki eszközökkel, természettudományi módszerekkel kapcsolatban. MakerSpace foglalkozásainkat tapasztalt egyetemi oktatók, doktoranduszok és segítőik vezetik.

Milyen témájú foglalkozások vannak?

Foglalkozásaink aktuális listája megtekinthető az oldalon.

Mikor vannak az alkalmak?

Előre meghirdetett időpontjaink vagy féléves menetrendünk nincs. Foglalkozásra való igény esetén annak időpontját a középiskolával egyeztetve határozzuk meg; így kívánunk alkalmazkodni az egyes iskolákban eltérő órarendekhez és féléves időbeosztásokhoz.

Hogyan lehet jelentkezni?

Foglalkozásainkat kifejezetten összeszokott csapatok (osztályok, fakultációs csoportok, szakkörök) számára szervezzük, így egyéni jelentkezőket sajnos nem tudunk fogadni.

10-15 fős csoportok MakerSpace foglalkozásra való igénye esetén kérjük, hogy a csoportot képviselő pedagógus vegye föl velünk a kapcsolatot a makerspace@itk.ppke.hu címen.

Milyen hosszú egy ilyen foglalkozás?

Foglalkozásaink jellemzően 2-3 órásak; a pontos időszükséglet foglalkozásonként eltérő lehet. Az egyes foglalkozások menetrendje ezen az oldalon olvasható.

Hol zajlik a foglalkozás?

A foglalkozásokat a Kar Práter utcai épületében rendezzük meg.

Mennyibe kerül?

A foglalkozás a középiskolák számára nem jár semmilyen költséggel, tehát minden szükséges eszközt és anyagot mi biztosítunk (kivéve, ahol ezt a foglalkozásnál külön jelezzük – pl. gépterem-igény).